Линкин Парк снима албум

22 јуни, 20110
JM_22231_01.tif

Продуцентот на бендот Рик Рубин откри за магазинот Билборд дека Линкин Парк напорно работи на новиот албум. Наследникот на нивниот последен албум “A thousand Suns” треба да излезе кон крајов на годинава.

Еднаш неделно се собираме во студио и ги преслушуваме песните, изјавил Рубин. Бендот има завршено веќе половина од работата и тоа за многу кратко време, многу пократко отколку што им требаше за претходните два албуми, додал Рубин.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma