Љубов долга 1600 километри

12 јули, 20110
kinez

23 годишната Ling Hsueh се пошегувала со своето момче, Li Pejven, кажувајќи му дека ќе се омажи за него али тој пропешачи 1600 километри. Кинескињата Линг е голем фан на шкотскиот бенд „Proclaimers“, а шегата и била инспирирана токму од познатата песна „500 Miles“,каде во рефренот се говори “Јас би одел 500 милји, и уште 500 плус, само за да бидам човекот кој одел 1000 милји за да стигне до твојот праг“.

Меѓутоа, пред да стигне кинесињата да му каже на своето момче дека тоа било само шега, Ли го спакувал својот ранец и одлучил да тргне пешки до својата девојка. Тој е многу сладок. Јас ќе се омажам за него секако и само се шегував дека треба да пешачи 1000 милји. Но пред и самата да сфатам, тој веќе беше тргнат, изјавила девојката.

Се очекува дека на Ли ќе му бидат потребни шест недели да го помине овој пат.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit