Сте слушнале ли за Shortmail?

12 јули, 20110
16766259394e1ab3fb4b5d0927368776_orig

Тие кои сакаат концизни и кратки пораки го преферираат Twitter над останатите друштвени мрежи, но можеби ќе им се допадне и новиот тип на електронска пошта наречена Shortmail.
Mail сервисот кој се промовира под слоганот “keep it simple”, им дава можност на корисниците за размена на мејлови долги 500 букви, а за да го користите можете да се логирате со вашиот Twitter корисник.
Едноставно е применета идеја за ограничување на должината на еден e-mail, чиј успех би потекнувал од навиката на луѓето за кратка комуникација, чиј доказ се Twitter и SMS.
Освен тоа што вас ве ограничува да праќате кратки мејлови, тој ги ограничува и другите корисници на други мејлови кои сакаат да испратат мејл спрема вашиот Shortmail корисник. Овие мејлови би ви заштедиле време и ќе ве натераат да бидете во иднина попрецизни.
Се што ве интересира дополнително за Shortmail, можете да најдете на неговата официјална страна www.shortmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit