Лудаци на секој чекор: Ја убил мајката и сестрата на својата екс девојка

5 август, 20111
5972028-close-up-of-a-hand-drawing-a-gun-shot-taken-with-5d-mark-ii-and-70-200-2-8l-is

Мехмет Јилдирим во четвртокот сред бел ден во Берлин, принудно сопрел автомобил марка Мицубиши, знаејќи  дека во него се наоѓа неговата поранешна девојка Фериде (24). Мехмет потоа извадил пиштол и ладнокрвно почнал да пука во ветробранското стакло на автомобилот. Потоа смирено го обиколил возилото и повторно почнал да пука.

Свршеникот на неговата поранешна девојка, кој го возел автомобилот бил погоден дирекно во главата исто како и мајката и сестрата на Фериде. Мајката и ќерката починале на самото место, додека возачот Феритни В. давал знаци на живот, пишува Билд.

Крвопролевањето го преживеала Фериде, која седела помеѓу својата мајка и сестра.

Фериде и убиецот Мехмет биле во љубовна врска која траела четири месеци, но девојката одлучила да го напушти.

 

One comment

  • Ivan

    5 август, 2011 at 10:22

    Kolku vozaci go vozele avtomobilot????

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit