Луди жени во САД! На четри годишно момче му давале пиво, а на десет месечно девојче кокаин!

22 октомври, 20110
0526007.48

Две жени од Конектикат може да бидат осудени на долга затворска казна бидејќи им давале алкохол и кокаин на нивното мало машко дете (4 години) и 10 месечното бебе. Џулиет Дан, една 29-годишна девојка од Суксес Вилиџ во јули е уапсена поради пријавата дека заедно со својата пријателка на малите деца им носела пиво на игралиштето.
По големиот број на пријави од соседите и други сведоци  дека на децата им се дава алкохол, Џулиет  беше уапсен, а полицијата за време на апсењето во станот каде живее со своите две деца пронашле бебешки шишинја за храна кои мирисале на алкохол, пишува “NY Daily News”.
Сведоците им изјавиле на полицајците дека ги виделе Џулиет и нејзината пријателка Лиза Џеферсон како додека седеле пред зградата му дале алкохол на малото дете и  потоа го натерале да го испие.

На бебето му давала и кокаин?!

Децата по приведувањето на нивната мајка биле одведени во болница на тестирање и било утврдено присуство на алкохол во крвта на малото дете, а кај 10 месечното бебе се пронашло и присуство на кокаин.
Мајката призна дека на синот  привремено му дозволувала да пие пиво, но ги негираше сите обвиненија, дека на бебето му давала кокаин.
Џулиет и Лиза  моментално се во затвор каде ја чекаат пресудата за злоупотреба и загрозување на животите на малолетниците.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi