Луис Хамилтон ќе го позајми гласот за “Автомобили 2”

29 март, 20110
hamilton

Луис Хамилтон во новата сезона на светското првенство на формула кое се одржува во Австралија, стартуваше втор, побрз од него беше само актуелниот првак германецот Себастијан Ветел. Освен овој квалитет, тој исто така има и уште еден а тоа е придонесот кој ќе го направи за најновиот цртан филм “Автомобили 2” кој треба да се појави кон крајот на годинава. Хамилтон ќе го позајми гласот на некој од јунаците од Автомобилите.

Во првиот дел од овој цртан филм гласот го позајми Михаил Шумахер, осумкратниот победник во формула.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi