Што го уби Јуриј Гагарин?

29 март, 20110
naslovna01

Новите Руски извештаи даваат наоди за тоа како загина првиот човек кој стапна во вселената. На 27 Март, 1968 година, вестите за една страшна трагедија пристигнаа: Јуриј Гагарин, првиот човек во вселената, загина во авионска несреќа. Иако експерти продолжуваат да дебатираат за тоа што ја предизвикало несреќата, тие сите се согласуваат дека смртта на Гагарин била прилично бизарна.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi