Елизабет Тејлор е закопана со писмото од Ричард Бартон до неа

29 март, 20110
liz-and-dick

Една од најголемите љубови во шоубизнисот беше онаа на Елизабет Тејлор и Ричард Бартон. И тие самите неколкупати во своите интервјуа изјавуваа дека нивната љубов е огромна иако не завршија заедно. Два пати се разделуваа и венчаа, но сепак на крајот не беа заедно.

Елизабет примила многу љубовни писма од Ричард, а многу од нив биле преточени во книга. Но, едно писмо кое таа го добила од него уште во 1984 година, кое го напишал пред неговата смрт, никој го нема прочитано освен Елизабет. Таа се до нејзината смрт не се одделила од писмото и побарала да биде закопана со него, и нејзината желба била исполента.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi