Мачка со крилја – кај отиде светов !?!

29 август, 20110
macka so krilja naslovna

Во Кина живее мачка, на која и пораснале крила. Мачката е сопственост на жена по име Фенг од кинескиот град Syanyang. Мачката не престанува да ги шокира научниците. Таа има крилја чија должина се 10 см.

 

– На прв поглед тие изгледаа како тумор, но за еден месец брзо станаа вистински крилја, – вели локалниот ветеринар.

Експертите велат дека феноменот е веројатно резултат на генетска мутација.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanmaEskişehir Odunpazarı Escort Işıltı