Мадона: Во средно училиште ме викаа влакнесто чудовиште!? Да не глимеше во Врколак:)))

12 ноември, 20110
22437_f496

Иако денес има речиси сè што ќе посака, во минатото на Мадона не и било баш многу лесно. За списанието Harper’s Bazaar таа признала дека момчињата во средно училиште ја задевале бидејќи не била популарна и атрактивна.
Јас отсекогаш сум била свесна за разликите и на начинот на кој мора да се однесувате ако сакате да биде популарен. ”
Мадона и денес е најпопуларен изведувач во светот на музиката и има долга и импресивна кариера повеќе од триесет години, но во средно училиште имала проблем со популарноста.

“Го видов начинот на кој се однесуваат популарните девојки кои сакаа да привлечат момчиња. Знаев дека не можам да се вклопам во тоа, па одлучив да го направам токму спротивното. Одбив да носам шминка, да имам убава фризура и не се депилирав. Имав дури и влакнести пазуви. Момчињата ме задеваа и ме викаа влакнесто чудовиште “, признала Мадона.

Кралицата на поп музиката, чија мајка починала од рак кога таа имала само пет години, признала дека како тинејџер често одела во геј клубови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş