Магијата низ фотографското око на Дејвид Малд

14 ноември, 20110
mouldy4

„Некои луѓе велат фотографијата е среќа, па, јас верувам  дека сам си ја создаваш сопствената среќа… знаејќи каде сонцето изгрева и зајдува, знаејќи кога лисјата ја менуваат својата боја; среќата е сите елементи да се спојат заедно наеднаш… но знаењето те става тебе на вистинското место за да ја фотографираш сликата!” – Дејвид Малд

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş