Она што недостасува во спалната, мажите го наоѓаат во порното :)

14 ноември, 20110
1

Речиси не постои маж од наше време што не посветува внимание на порно материјалите. Но се уште има жени, што не ја прифаќаат порнографијата поради некои морални норми, начин на воспитување или религиозни убедувања.

Современите сексолози тврдат дека и покрај тоа што е во врска, мажот не се откажува од дополнителното задоволство што го добива од порното.

Според нив гледањето порно е задоволство од строго интимен тип, кое што дадениот човек има право да си го дозволи, штом тоа го прави среќен и му носи емоционално задоволување. Порното се прима како вид „допинг“ што му носи душевна наслада на мажот, но анкетите докажуваат дека повеќето жени се конзервативни и не толерантни кон ваквите сексуални фантазии на својот партнер кое од своја страна е една од основите причини за бракоразводни дела.

Со други зборови, она што недостасува во спалната, се набавува по различен начин од порното. Семејниот маж мечтае за секс со различен тип жени како и различни сексуални преживувања кои се далеку поразлични од познатата семејна мисионерска поза. Паровите кои заедно се насладуваат на порното имаат стабилност, многу поголема од останатите бидејќи имаат заедничка строго интимна сексуална ослободеност, која ги тера да постојат заедно за да ја остваруваат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş