Мајкл Даглас: Кетрин сега одлично се чувствува

14 јуни, 20110
michael_douglas_catherine_zeta

Мајкл Даглас изјави дека неговата сопруга се чувствува одлично. Таа помина пет дена во психијатриската болница заради биполарното пореметување. Штом излегла од болницата веднаш се вратила на работа. Моментално е во Мајами каде го снима мјузиклот “Rock of Ages”.

Кога ќе се врати од снимање, заедно заминуваме на одмор во Шпанија, изјавил Мајкл. Сега таа се чувствува навистина добро, терапијата навистина и помогна, стои во изјавата.

Нејзината болест се појавила како резултат на стрес кој траел подолг период. Таа неколку години се измачувала со болеста на нејзиниот сопруг, и постојано била покрај него. Притисокот кој го имала, а и тоа што морала да крие од него сепак се одразило на нејзиното здравје.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/