Thrive- новиот таблет од Toshiba

14 јуни, 20110
naslovna

Toshiba tablet Thrive наскоро ќе се појави на американскиот пазар, а веќе може да се нарача преку сајтовите Amazon и OfficeDepot. Се работи за 10,1 инчен таблет на Андроид платформа верзија 3,1, со екран од резолуција 1280х800 пиксели, предна и задна камера од 5 и 2 мегапиксели.

Работи на Nvidia Tegra 2  процесор на 1GHz има еден USB и едно мини USB порт, HDMI и слот за SD картица, а производителот ветува траење на батерија од 6 до 7 часа.

Иако овој уред ја има најновата верзија на Андроид и хардверски карактеристики кои не заостануваат од повеќето конкуренти, овој таблет ќе биде малку поефтин од останатите. 8 GB верзијата достапна е на американскиот пазар за 429 долару, а 479 долари е верзијата од 16 GB, додека најскапата верзија со двојно повеќе меморија ќе чини 579 долари.

Она што дополнително ќе биде интересно за корисниците, е тоа дека задната страна ќе може да се менува маската во неколку бои.

За пристигнувањето на европскиот пазар за овој таблет се уште нема информации.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma