Мајкл Џексон и неговиот Neverland…

12 јули, 20110
mjnaslovna

Долината на ранчот Недојдија (претходно познат како Ранчот на долината со јавори) е развиено земјиште во областа на Санта Барбара во калифорнија, најпозната по тоа што беше дом на американскиот забавувач Мајк Џексон од 1988 до 2005-та година. Џексон го нарече имотот Недојдија, островот на фантазија од приказната за Петар Пан, детето кое никогаш не сакало да порасне. Ранчот е лоциран на околу 8 км северно од необединетиот Лос Оливос и околу 13 км северно од градот Санта Инез.

Надлежните во Областа Санта Барбара велат дека ранчот е околу 1.214 хектари по површина, и во овој момент е во поседништво на Sycamore Valley Ranch Company, LLC.

Внатрешноста на ранчот Недојдија на Мајкл Џексон

Бронзена статуа која гледа према патот кон главната зграда на ранчот Недојдија. Масивната куќа и земјиштето сега се празни после смртта на мајкл Џексон.

Предниот дел на главната куќа на ранчот Недојдија, во сенка на високи дрвја со тревници декорирани со цвеќиња во бои.

Влезот во главната куќа на ранчот Недојдија.

Кујната.

Ходник кој води надвор од главната спална соба во главната куќа.

Една од собите на горниот спрат со полици за книги.

Уште една соба со дрвени подови и високи прозори.

Главната бања која некогаш ја користел Мајкл Џексон.

Внатрешноста на малата „сокриена соба“ за чување на предмети од вредност.

Пат кој води кон платформата на задниот дел од железничката станица на ранчот Недојдија.

Внатрешност, спирални скали кои водат во галерија од каде се гледа собата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit