Силен земјотрес ги погоди Филипините

12 јули, 20110
Earthquake
Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала ги зафати Филипините, соопшти Американската геолошка служба.
Епицентарот на земјотресот, кој се случил во раните утрински часови по локално време, бил на 125 километри од јужниот остров Негрос.
По земјотресот не е издадено предупредување за цунами, чиј хипоцентар бил на длабочина од 19 километри, а за сега нема известување за евентуални жртви или пак причинета материјална штета.
Извор: Нетпресс

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit