Макелеле се враќа во Челзи?

18 јуни, 20110
Claude_Makelele_2_603377

Пензионираниот француски играч за врска Клод Макелеле (38) добил повик од сопственикот на Челзи, Роман Абрамович да се врати во некогашниот клуб.

Рускиот тајкун, пишува “Екип”, засега не е сигурен кое место би му го понудл на Макелеле во клубот.

Французинот, кој моментално се одмора на Флорида, очекува конкретна понуда.

По три години настапи во дресот на ПСЖ, поранешниот фудбалер на Нант, Марсеј, Целта Виго, Реал Мадрид и Челзи, чии бои ги бранеше од 2003.до 08. година, со завршување на изминатата сезона објави крај на играчката кариера.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/