Мали потреси во Италија, улиците во Рим празни

11 мај, 20110
1152_13009063354-tpfil02aw-22640

Како што јавува Corriere dela Sera може да се каже дека Рим денес е празан град, фреквенцијата на луѓе била многу мала и скоро да не можело да се види дете на улиците.

Да потсетиме дека Raffaele Bendandi предвидел дека денес во Рим ќе се случи голем земјотрес, а Raffaele е познат по тоа што предвидел неколку земјотреси кои подоцна и навистина се случиле.

Денес во Италија се случиле 20-тина потреси но биле со мал интензитет и најмногу ги  имало околу Етна во Сицилија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma