Мараја Кери видно ослабена после породувањето!? Сака повторно да стане “риба” :)

10 ноември, 20110
Mariah-Carey (104)

Мараја Кери за време на бременоста со близнаците прилично се пополни, но повеќето од вишокот килограми веќе ги симна. Од пораѓањето до пред шест месеци е на специјална диета и изгуби 16 килограми. Меѓутоа, загрижена е дека никогаш повеќе нема да изгледа како порано.

“Нон стоп сум потечена. По раѓањето на близнаците, напишав благодарност за подароците и јас забележав дека моите нозе се распрснуваат. Јас никогаш повеќе нема да бидам истата личност како порано. Во првата недела по раѓањето изгубив дваесет килограми чиста вода. Тогаш симнав уште 15 килограми тежина, кои итно требаше да исчезнат”, вели пејачката, која се храни по програмата на Џени Крег.

http://www.youtube.com/watch?v=ITYF1a5lbMU&feature=player_embedded

Мараја рече дека имала тешка бременост и дека и било мило да се чувствува повторно нормално. “Морав да бидам во кревет, но дури и тоа ме болеше. Се почувствував многу ранлива. Тоа не е само за да се каже, Еј, видете како ослабнав, но поради губењето на тежината се чувствувам многу поздрава”, открила пејачката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş