Mariah Carey ги објави имињата на близнаците

5 мај, 20110
Mariah and Cannon

Mariah Carey  не сакаше да ги објави имињата на своите бебиња и ни откри дека и двете имиња, на близначињата започнуваат на буквата М.

Но, таа и сопругот сепак одлучија да ги објават на Twitter. За името на ќерката не е ни чудно што го добила по идолот на Mariah, Marilyn Monroe. Девојчето се вика Monroe, а момчето го добило името по нивната спална соба и се вика Moroccan Scott. Нивната спална соба која била уредена во марокански стил во која Mariah ја побарале за жена, била инспирација за името на момчето, а Scott е средното име на нејзиниот сопруг.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi