Marilyn Monroe својата последна ноќ од животот ја поминала со шефот на мафијата

29 април, 20110
Marilyn_Monroe_10

Иако има многу години од нејзината смрт, сепак таа е тема на денешните збиднувања. Според последните наводи, актерката Marilyn Monroe последната ноќ од животот ја поминала во друштво на Frank Sinatra и шефот на мафијата Sam Giancani. Наводно Marilyn била во врска со Sam. По вечерата таа со приватен авион заминала во својот дом во Лос Анџелес, каде истата ноќ била пронајдена мртва.

Доколлу овие информации се вистинити се отвараат нови прашања за нејзините последни денови. Се претпоставува дека смртта на Marilyn е поврзана со нејзината врска со Sam.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma