Марк Цукенберг јаде само тоа што самиот ќе улови

28 мај, 20110
mark-cukenberg-1-498

“Оваа година речиси станав вегетаријанец затоа што јадам месо од животни кои сам ќе ги уловам. Досега, искуството е добро, јадам многу поздрава храна, но и многу научив за земјоделството и одгледување на животни”, напишал Цукенберг.

Младиот милијардер изјавил дека таа одлука се вклопува со неговиот обичај секоја година си постави некаков предизвик. Минатата година, на пример, одлучил да се учи Кинески.

“Оваа година ми е предизвик да бидам одговорен за она што го јадам.

“Не ми пречи што луѓето јадат се и сешто, но јас верувам дека тие мора да преземат одговорност и да бидат свесни за потеклото на храната, наместо да се игнирира потеклото од каде доаѓа”, вели Цукенберг и си зготви јастог во врела вода и малку пилешко месо, потоа планира да се подготви за лов за следниот оброк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma