Мароканец недела дена се криел во автобус! Како ли преживеал?! :)

10 ноември, 20110
139993-veo1

Еден мароканец поминал повеќе од една недела во багажникот во еден бугарски автобус, со надеж дека ќе биде одведен во некоја западна земја.

Државјанинот на Мароко кој бил скриен во багажникот, а пропатувал неколку пати на релација Софија – Бургас, случајно го забележал механичарот во една гаража на автобуската компанија во бугарската престолнина, соопштила полицијата.

21 годишниот мароканец, се „вселил“ во автобусот во Атина и не излегувал од него, мислејќи дека тој ќе го одведе некаде во западноевропските земји.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş