Што да правите ако останете без интернет?

10 ноември, 20110
no-internet

Понекогаш на секој може да му се случи дома да остане без интернет, но што тогаш да правите затоа што компјутерот станува бескорисна кутија.

Пред 15тина години овие кои поседуваа компјутери во својот дом ги користеа само за играње, барем нашата YouTube генерација, но подоцна во домакинството пристигна и интернетот, па сите работи се префрлија на online chat, посета на страните кои први Ви паднале на памет и слични работи.

Денес интернетот е нешто без што е тешко да се змисли животот, а работата без интернет стана речиси невозможна. Замислете само на 1 час да станете без интернет, што ќе правите?

Еве една многу интерена илустрација која Ви нуди неколку предлози што да правите кога ќе останете без интернет.

Слободно можете да ни дадете неколку предлози што Вие правите кога ќе останете без интернет.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş