Масимо Савиќ

18 јули, 20110
Massimo_Savic

Масимо Савиќ е познат хрватски пејач, кој кариерата ја започнал во 1983 година со групата Доријан Греј. Најпрво го издал легендарниот хит Сјај у тами, а две години подоцна албумот За твоје очи. Групата најмногу се прославила со преработката на песната The sun ain’t gonna shine anymore, од Walker Brother, нормално со помош на прекрасниот глас на Масимо. По распадот на групата, следела неговата успешна соло кариера со многу албуми. По пет години пауза тој успешно се вратл на сцената со извонредниот албум едноставно наречен Масимо. По многу номинации, во 2004 година ја добил наградата за најдобра машка вокална изведба. Успехот го повторил и следните две години.

http://www.youtube.com/watch?v=XvpD6Kv6PoM

http://www.youtube.com/watch?v=V1yKVCb5U74

http://www.youtube.com/watch?v=quL8Kt4vCxA

http://www.youtube.com/watch?v=gTESvc1vwZ8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit