Најдолгата коса во светот

18 јули, 20110
World's Longest Hair (7)1

Според Гинисовата книга на рекорди најдолгата коса во светот и припаѓа на Xie Qiuping од Кина. Нејзината коса на 8 мај 2004 била долга 5,627 метри. Таа ја растела косата од 1973 година кога имала 13 години.

Светскиот рекорд и припаднал на Xie Qiuping, кога должина на нејзнината коса изнесувала повеќе од 18 метри.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit