Маска против опаѓање на коса

18 март, 20110
haircare

Доколку имате проблем со опаѓањето на косата тогаш припремете ја оваа маска која навистина ќе ви помогне.

Изматете едно јајце и ставете една лажичка рум и една лажичка рициново масло. Изматената смеса убаво втријте ја на темето. Ставете кеса и замотајте ја со пешкир. Преспијте со маската на косата. Измијте ја, но во водата изматете и една жолчка од јајце. Последното миење направете го со вода во која сте исцедиле еден лимон.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi