Маски против стареење на кожата

21 април, 20110
Face_Mask

Маските кои се наменети за спречување на процесот на стареење на кожата содржат активна формула за хранење и смирување на кожата, витамини, антиоксиданси, фитоестрогени. Што е најважно овие маски го овозможуваат ефектот “полнење на брчките”.

Маски со висок квалитет кој го постигнуваат овој ефект се оние маски кои содржат фукогел. Тоа и дава влага на кожата, што е најважно за да не старее кожата. Овие маски често содржат и протеини од пченица. Затоа кога купувате маски кои се против стареење обрнете на внимание на составот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi