Меден месец во Австралија за Вилијам и Кејт?

21 март, 20110
Prince William and Kate Middleton visit St Andrews

Сите подготовки околу венчавката на принцот Вилијам и Кејт беа будно следени од страна на медиумите, па сега следно нешто што тие сакаат да дознаат е, каде двојката ќе го помине својот меден месец.

Така почнаа и првите шпекулации кои велат дека најверојатно брачната двојка медениот месец ќе го помине во Австралија. Принцот Вилијам е моментално во посета на Австралија, каде споменал дека би сакал да оди на нуркање на големиот корален гребен. Сакам нуркање, и отсекогаш сум сакал да нурнам во големиот корален гребен. Можеби тоа ќе биде мојот романтичен одмор, изјавил принцот Вилијам.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma