Месо со домати

9 јуни, 20110
filet-zesty-tomato-cilantro-sauce

Подготовка:

Испечете ги јунешките шницли во тава без дополнителна маснотија и по вкус зачинете.

Кромидот пржете го во малку маслиново масло. Додадете ги доматите исечени на коцки и малку мајчина душица и сето тоа пржете го на силен оган неколку минути. Прелијте ги шницлите со овој сос и коплетирајте го оброкот пире од копир или со леб на тост.

 

Состојки:

  • 125гр јунешко месо
  • 400гр домати
  • Пола главица кромид
  • Мајчина душица
  • Маслиново масло

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma