Металика е највлијателен рок-бенд во последниве 3 децении

6 јуни, 20110
Metallica_4_2

Групата Металика е прогласена за највлијателна група во изминатите 30 години, врз основа на истражувањата на магазинот Kerang.

Чувството е одлично, кога магазин како што е Kerang ќе те прогласи за група која најмногу ги менува животите на многу луѓе, изјавил тапанарот на групата Ларс Улрих.

Металика е создадена во 1981 година, и до сега има снимано девет албуми. Следниот месец Металика ја започнува европската турнеја.

На второ место е групата Green Day.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/