Мијатовиќ кандидат за спортски директор во Челзи

6 мај, 20110
Real+Madrid+Presents+Juande+Ramos+New+Coach+dZpt2_RSeXnl

Одделни англиски медиуми пренесоа вест според која Челзи е заинтересиран на местото спортски директор даго доведе Предраг Мијатовиќ, кој таа функција ја вршеше во Реал Мадрид од 2006. до 2009. година.

Прва желба на лондонскиот клуб за таа функција беше Гус Хидинк, но тој е спречен поради обврски кон репрезентацијата на турција, па Мијатовиќ е едно од решенијата да го наследи Франк Арнесен кој клубот ќе го напушти на крајот на сезоната.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi