Каде жените сакаат да ги допирате?

6 мај, 20111
dopiri

Кожата на жената е потенка и поосетлива на допир, за разлика од кожата на мажите. Со допир може да направите многу повеќе отколку со вложување на труд кој нема да даде резултат. Но, треба да знаете каде и како да ја допрете жената.

Образи. Една неодамнешна студија покажала дека образите на жената се многу чувствителни. Со еден нежен бакнеж на образот може да разбудите многу желби на жената.

Колената. Особено внатрешната страна на коленото како и на лактите се едни од најзапоставените ерогени зони, нажалост.

Надлактицата. Ова е дел од телото на жената кое е со интензивна осетливост. Верувањето е дека, кога некој разговара со жената и ја допира нежно во овој предел, значи дека таа жена му се допаѓа.

Грбот, е сексуално чувствителна област. Нежни допири при разговор или меки допири на грбот при бакнување ќе ја разбудат страста кај жената.

Дланките се исклучително чувствителни на допир бидејќи на нив има многу нервни завршетоци.

 

One comment

  • ББ

    8 декември, 2012 at 01:39

    внатрешниот дел на бутините ,делот околу увото..

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma