Мики Рурк со своја ѕвезда на Патеката на славните во Холивуд!

2 ноември, 20110
media_xl_995336

Американскиот актер и поранешен боксер Мики Рурк во понеделникот, со солзи радосници ја открил својата ѕвезда на Патеката на славните во Холивуд!
“Личноста на која би сакал да го посветам ова денес е мојата мојата баба. Јас не би бил тука без сета таа нејзина љубов која ми ја даде “, изјавил Мики Рурк со трепет на гласот, бришејќи ги солзите под црните очила.
Рурк со филмот “Девет и пол недели” кој се емитуваше во текот на осумдесеттите стана секс симбол. По неколку лоши филмски остварувања во 1991 се вратиl на боксерската кариера.
Повторно враќање на големиот екран, спектакуларено го направил во 2008 година со филмот The Wrestler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş