Милан подготвил 11 милиони фунти за Дрогба

2 јуни, 20110
Chelsea's Ivorian Didier Drogba applauds

Управата на Милан подготвила 11 милиони фунти за напаѓачот на Челзи, Дидие Дрогба, пренесува “Дејли Стар”.

За иднината на Дрогба веќе неколку месеци се шпекулира низ медиумите. Се говори за кам бек во Марсеј, повторно соединување со Жозе Мурињо во Реал, а како најнова опција се појави Милан.

Потпретседателот Адријано Галијани бил на состанок со сопственикот Силвио Берлускони на кој трансферот на Дрогба во Милан бил договорен како приоритет број еден за претстојниот трансфер период.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/