Милионери без средно училиште

7 февруари, 20110
jim_carrey_1

Изненадувачки е колку е голем бројот на актерите, пејачите и воопшто лицата од шоубизнисот кои заработуваат милиони а немаат завршено ни средно училиште. Хилари Свонк, го напуштила средното училиште затоа што неможела да трпи авторитет.

Аврил Лавиљ, го напуштила училиштето кога го потпишала првиот договор со дискографската куќа, и воопшто не жали за тоа.

Кристина Агилера, била отпишана но по желба на нејзината мајка, која како причина ја навела љубомората на другите девојчиња на нејзиниот успех. Во едно интервју Кристина признала дека навистина и е криво за тоа.

Џим Кери, го прекинал школувањето поради финансиската состојба. Но, затоа сега има два златни глобуси и заработува многу пари.

Мајкал Фокс се откажал заради актерството, а потоа му било криво.

Деми Мур, се откажала нешто пред матурата. А и Парис Хилтон не го довршила средното училиште затоа што била избркана заради честите пијанства.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma