Мира му направи биста на својот Слобо… А кој ќе и прави на Мира?! :)

21 август, 20110
слободан милошевиќ

Седумдесеттиот роденден на покојниот некогашен претседател на Југославија Слободан Милошевиќ ќе биде прославен со поставување на камен биста на неговиот гроб во семејната куќа во Пожаревац.

Да беше жив Слобо денес би наполнил 70 години

На 20 август е роденденот на Слободан Милошевиќ поранешниот претседател на Југославија, Србија и СПС. Здружението на граѓани „Слобода“ традиционално поставува свежо цвеќе и венци на гробот на Слободан во семејната куќа во Пожаревац. Оваа година тие одбележувањето ќе го извршат и пред неодамна поставената биста на гробот на Слобода.

Мира, Марко и Марија дозволија да се изгради биста на Слободан Милошевиќ, која денес свечено ќе биде откриена – Урош Шувакович претседател на здружението „ Слобода “. Агенцијата Курир проба да открие дали во СПС знаат дека на нивниот некогашен претседател денес му е роденден, но од таму нема одговор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit