Мишел Обама во Лондон со фустан од српска креаторка

26 мај, 20110
US President Barack Obama Visits The UK - Day One

Првата дама на Америка на посетата во Лондон се појави во фустан на српската креаторка Роксанда Илинчиќ.

Сопругата на америкаснкиот претседател Барак Обама, Мишел се смета за дама која држи до стилот.

Освен фустанот дизајниран од српската креаторка, Мишел се пресоблекла неколкупати облекувајќи фустан од американкси дизајнер, и нормално од домаќините, фустан дизајниран од британски моден дизајнер.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/