Мишо Ковач доживеал инфаркт

17 јуни, 20110
Miso_Kovac

Популарниот хрватски пејач Мишо Мате Ковач прошлата недела доживеал инфаркт и моментално се наоѓа во клиниката Ребро.

Во Понеделникот Мишо (69) сам се пријавил во клиниката Свети Дух бидејќи му било лошо, и итно бил префрлен во клиничкиот центар Ребро.

На пејачот му биле вградени 3 бајпаса и според последните информации сега се чувствува добро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/