Миси Елиот има здравствени проблеми

24 јуни, 20110
missy-elliot-img-mcbe989b2a163941cdf1f16f4a47fa6c5

Рап звездата Миси Елиот соопштила дека има проблеми со тироидната железда поради што и паѓа косата, а здравјето серизно и се влошува.

“Мојата кожа е сува, косата ми паѓа, во очите чуствувам дека имам камења“, изјавила пејачката за една американска телевизија.

Миси Елиот која е позната по песните ”Get Ur Freak On” и ”Work It”, кажала дека оваа болест и е откриена во 2008-ма година, но таа не сакала тогаш да го изнесе тоа во јавност, додал нејзиниот публицист.

Миси вежба секој ден, многу е посветена на своето здравје, кажал публицистот.

Болеста на тироидната жлезда влијае на претерано лачење хормони, со што се зголемуваат проблемите во метаболизмот.

Миси Елиот голема слава стекна во деведесетите години кога освои четри Греми награди, но од 2005 година нема снимено ниту еден албум.

Моментално работи на албумот кој има привремено име ”Black Party” со познатиот рапер и продуцент Тимберленд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/