Мистериозен музички филм на браќата Коен

14 јуни, 20110
coen-brothers-oscar-image

Американскиот режисерски пар, браќата Коен започнаа да работат на нов филм, во кој главната улога ќе ја има “музиката во живо”.

Двајцата потврдиле дека во тек се подготовките за филмот кој е инспириран од изведбите во живо. Но, тие не сакале да откријат повеќе детали.

Да ќе биде највеќе застапена музиката во живо, изјавил Итан Коен, а на тоа Џоел додал: Работиме на филм со музика, која во најголем дел ќе биде изведена во живо, со еден инструмент.

Браќата Коен до сега имаат напишано режија за многу филмови како што се: “Гамбит”, во кој имаат улога Камерон Дијаз, Колин Ферт, Алан Рикман и Стенли Тучи; “ Човекот наречен храброст ”, кој беше номиниран на Оскар во десет категории, како и филмот “Нема земја за старци” кој во 2007 година доби четири оскари.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/