Мeксико Сити: Зграда која ќе оди 300 метри под земја! Wooow

1 ноември, 20110
meksiko11

Архитекти од Мeксико дизајнирале необична зграда која нема да оди во висина, туку во земја! Оваа зграда ќе има облик на обратно свртена пирамида и ќе биде сместена на главниот плоштад на Мексико Сити.

Мексико Сити накоро ќе ја добие зградата од 65 спрата. Во пирамидата под земја 10 спрата ќе бидат наменети за станови, 35 спрата за канцеларии, додека остатокот ќе го сочинуваат продавници и голем музеј. И секако ќе се издолжува 300 метра под земја. Зградата во потполност ќе биде изградена од стакло и модерни градежнички материјали.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş