Млад Хрват го импресионира Michael Jordan

19 април, 20110
м

Се работи за младиот Хрват, Марио Хезоња кој има 16 години и настапил во приватниот кошаркарски камп на Michael Jordan, “10-th Jordan Brand Classic”.

Во кампот учествувале 40 кошаркари од целиот свет, а само 9-мина биле од Европа.

Michael Jordan лично ги поздравил кошаркарите и цело време го следел натпреварот.

Младиот Марио играл 37 минути и постигнал 15 кошеви, 4 асистенции и 5 скокови, истотака неговото забивање било избрано за потег на натпреварот кој го импресионирало Michael Jordan.

Дали е на повидок новиот Тони Кукоч можете да погледенте од видеото

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma