Модни трендови за пролет 2011, чипка и провидно

9 март, 20110
cipka

Од досега оддржаните модни ревии, забележуваме дека модниот тренд за оваа пролет се чипката и провидните материјали.

Чипката може да изгледате навистина женствено, елегантно, романтично но, само доколку е во умерена мера, и е искомбинирана со соодветни материјали. Внимавајте да не го постигнете неубавиот ефект од премногу чипка.

Доколу сакате да задржите до вашата скромност, тогаш искомбинирајте ја со парчиња гардероба кои ќе ви дозволат да се чувствувате комотно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi