Модните трендови за пролет-лето 2011

1 февруари, 20110
snolu za kosa

Кога станува збор за трендот, во 2011 година тренд ќе бидат женствените и опуштени кадрици, елегантни пунџи, неуредни пунџи во комбинација со нагласени очи и усни. Повеќето од модните дизајнери удрија акцент на шишките на страна. На последните модни ревии, фризурите се одликуваа со лежерност, опуштеност, а шишките уредно поставени на страна, закачени со украсна шнола за коса. За сезоната пролет-лето 2011 година, се наложува природен изглед. Цвет во косата е исто така беше доста застапен на последните модни ревии. Шармот на овие фризури е толку едноставен и прекрасен. Едноставно, исчешлајте ја косата, уредно соберете ја и закачете некаков цвет-шнола или ластиче со некаков украс. Украсот на вашата коса искомбинирајте го со вашата гардероба или шминка. Така ќе изгледате тренди, со минимален напор ќе изгледате максимално шармантно. Доколку имате права коса, навиткајте ја, во благи и опуштени кадрици. Дефинирајте го патецот и ставете некаков моден додаток за коса. Плетенката исто така ќе биде застапена во сезоната пролет-лето 2011.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi