Протестите во Египет

1 февруари, 20110
unrest_in_egypt_640_01

Протестите во Египет стануваат се понасилни. Се поголем број на анти владините демонстранти се појавуваат на улиците за  Хосни Мубарак да поднесе оставка. Досега над 100 лица починаа во демонстрациите, а над 3.000 апсења се направени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi