Молчењето е спас за Адел

21 јуни, 20110
adele-1

На самиот почеток од нејизната светска слава, токму кога ги постигна најголемите успеси во кариерата Адел ќе мора да молчи. Заради нејзината здравствена состојба таа добила забрана да пее и зборува.

Лекарите и препорачале најмалку 30 дена да молчи, заради сериознаоста на зравствените проблеми. Адел морала да ги откаже закажаните настапи доколку сака да го задржи гласот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma