Момците од U2 мразеле да живеат заедно со Боно?!

31 октомври, 20110
12475341074a793322d6773815115016_450x368

Во текот на турнејата на групата U2 во доцните 1980-ти, членовите на групата, Лери Мулен, Еџ и Адам Клејтон, живеле заедно со Боно Вокс. Момците неодамна искоментирале во едно интервју дека мразат да живеат со него, бидејќи било многу тешко да се биде во негова близина.

“Тоа беше луда куќа. Мислам дека Боно не излуде тотално. Тоа беше една куќа што требаше да ја урнат, секој од нас имаше една соба и изгледаше како една заедница. Боно ги договараше сите наши настапи многу доцна во ноќта во некои клубови, не беше лесно “, изјави Адам.

Единствено гитаристот Еџ немаше проблем да живее со бендот, бидејќи тој имаше проблеми дома. “Јас најдов засолниште кај бендот. Додека бевме на пат или на турнеја, се чувствував како дел од друго семејство и ми се допадна начинот на тој рокерски живот”, изјавил Еџ.

Интересно е како баш тие години, имено, 1987 тој ја напишал песната “With or Without You” за неговиот албум “The Joshua Tree”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi