Монако од височина

1 август, 20110
monako

Сместен во подножјето на Франција, Монако е најуникатната мала земја, каде што е главна одредница на богатите кои можат да си дозволат разни луксузи, кои ги има во  изобилие токму тука.

Иако голем дел од земјата е привлечна на секој начин, главно нешто што треба да направите во Монако е да се коцкате.

Граѓаните на Монако живеат ослободени од данок, благодарение на приходите кои се генерираат од туризмот и казината.

Може лесно да го вклопите вашиот одмор во посета на Oceanographic Музејот, Палатата на Монако, катедралата, убавите ресторани и плажи, а на крај се разбира одењето во казино.

Уживајте во глетката на Монако!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi