Монд: Хашкиот трибунал ќе го ослободи Воислав Шешељ?

4 мај, 20110
ALL
Судскиот совет на Хашкиот трибунал за воени злосторства денеска ќе донесе одлука по барањето на водачот на Српската радикална партија Воислав Шешељ за прекин на случајот и за негово ослободување, пишува денеска српскиот весник “Монд”.
Обвинителството од своја страна смета дека има дело и процесот мора да продолжи.
Весникот забележува дека во историјата на Трибуналот досега не биле прифатени ваквите барања на обвинетите.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi